Наша адреса

субота, 3 лютого 2024 р.

 День Сніговика в бібліотеці


«…А оце – сніговик, в цілім світі мандрівник
В капелюх його вберем, буде в нас він казкарем!»
     18 січня  в Філія 5 Березотіцька сільська бібліотека  працівники  для маленьких відвідувачів провели  пізнавально-ігрову годину «Снігова казка». Адже сьгодні світ святкує день Сніговика. Ця чудова ідея прийшла в голову німецькому колекціонеру Корнеліусу Гретцу, який ще будучи юнаком, почав збирати зображення сніговиків. У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса!      У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики!Колекціонер запропонував святкувати День Сніговика. Він розмірковував так:
По-перше, в середині січня в багатьох країнах є сніг.
По-друге, число 18 схоже на Сніговика, який тримає в руках мітлу.
По-третє, в цей день ще не було ніякого міжнародного свята!
У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса! У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики!
   Відвідувачіі бібліотеки прослухали казки Ганса Крістіана Андерсена «Сніговик» і «Снігова королева» та з великим бажанням давали відповіді на вікторину.Також Лариса Павлунік  розповіла, що в Україні сніговиків ліпили з давніх-давен та поважали, як і володаря зими Мороза та просили про зменшення лютих морозів. Наші предки вірили, що хурделицею, снігопадами керують духи-жінки. Тому і ліпили на своїх подвір’ях снігових баб. Цікаво, що інші європейці завжди вважали снігову бабу чоловіком. Англійською це звучить «snowman».
      Християнська легенда розповідає, що сніговики — це янголи. Адже сніг — дар з неба. Ці зимові герої передають Богові прохання людей. Тому зі "свіжого" снігу ліпили маленького сніговичка і шепотіли йому сокровенні бажання. Важалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса та неодмінно здійсниться.






Немає коментарів:

Дописати коментар