Наша адреса

пʼятниця, 5 червня 2020 р.

5 цікавих фактів та 5 прикмет про свято Трійці.

          Трійця – одне з головних християнських свят, яке відзначається через сім тижнів після Великодня, тобто на 50-й день. З давніх-давен цього дня прикрашають житло гілками дерев, травами та квітами.Зелень як оберіг.
На Трійцю в храмах правлять святкові служби. Під час них освячують зелень, яку потім несуть додому і прикрашають домівки.
Особливою пошаною користувались обереги, сплетені напередодні свята із лікарських трав і освячені на Трійцю. Вони ще довго зберігались в домі поблизу ікон.


Табу на фізичну працю


На Трійцю, як і на великі свята, не можна працювати на городі, прибирати в домі, шити, прати, лагодити щось. Краще взагалі відмовитися в цей день від фізичної праці.


Свято без річки


Напередодні Трійці усі ретельно прибирають домівки та чепуряться самі, а от в три дні Зелених Свят це робити заборонено. За народною легендою, купання в річці може розбудити русалок, котрі затягнуть плавця на дно водойми.


Родина за столом


На Трійцю найкраще зібрати усю родину за столом, в центрі столу поставити букет із живих квітів та зелені. Господині у всі часи готували різні смачні страви до святкового столу та запрошували родичів у гості. Вся родина бажає один одному здоров’я та довгих років життя.

Голуб – символ свята
В Україні символом Святого Духа вважається білосніжний голуб. В деяких регіонах країни на Трійцю випікають святкове печиво у формі білих голубів. У різних країнах Європи є свої традиції та особливості, пов’язані із цим святом. Наприклад, в Італії головний символ свята, троянду, розділяють на пелюстки та розкидають по своєму житлу, як ми розкидаємо усю зелень.


5 прикмет на Зелені Свята


«На Трійцю посватався, а на Покров одружився, значить, шлюб буде довгим, щасливим». Добрим знаком вважалось посвататись саме у ці святкові дні.

Щоб всілякі негаразди та хвороби обходили стороною, на Трійцю подавали щедру милостиню і не відмовляли нікому в допомозі

На свято Трійці дівчата плели вінки і пускали їх водою. Якщо вінок розвалиться - бажання не збудеться. Зазеленіє - в дівках ходити

Якщо на Трійцю вмитися ранковою росою, то молодість і врода ніколи не покинуть;

Ще на Трійцю робили обряд на любов: влаштовували святковий обід, запрошували сусідів і родичів, стіл застеляли скатертиною. Після обіду скатертину не прали, а клали її на ніч під ліжко подружжя. Цей обряд мав допомогти зміцнити любов та взаєморозуміння між чоловіком і дружиною. Після прання скатертиною не користувалися до наступної Трійці.

Немає коментарів:

Дописати коментар