Наша адреса

Заходи в нашій бібілотеці

«День Соборності  України: відродження  нації»

    22 січня в Березотіцькій сільській книгозбірні з нагоди Дня Соборності було проведено годину пам’яті: «День Соборності України: відродження нації» для користувачів бібліотеки.  Ведучі заходу  зробили історичний екскурс в історію нашої Держави. 
   З цікавістю користувачі книгозбірні познайомилися з сторінками нашого минулого боротьбою українського народу за Соборність своїх земель.
Завідуюча книгозбірнею Наталія Білик розповіла, що Акт злуки УНР та ЗУНР показав безсилля будь яких спроб роз’єднати  український народ, протиставити один одному. А також в своїй розповіді наголосила, що ми маємо пам’ятати: українське національне відродження відбувалося й відбувається  в гармонії з соціальним визволенням. Тож з вірою в серці з великим напруженням сил нам потрібно підняти нашу державу, об’єднати й відродити нашу Україну.

КНИЖКОВА ВИСТАВКА ДО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ В БЕРЕЗОТІЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ, ЯКЕ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ 9 ЛИСТОПАДА В БЕРЕЗОТІЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ БІБЛІОТЕКАР ЛАРИСА ПАВЛУНІК ПРОВЕЛА ДЛЯ УЧНІВ 7-9 КЛАСІВ ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИЖКОВОЇ ВИСТАВКИ «ПЛЕКАЙМО РІДНУ МОВУ».

УЧНІ ЗГАДАЛИ ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ ПРО МОВУ, СЛОВО, А ТАКОЖ ЗМАГАЛИСЯ, ХТО БІЛЬШЕ РОЗГАДАЄ ЗАГАДОК.

 «МИ З ДИТИНСТВА НАВЧАЄМОСЯ МОВИ. АЛЕ ВОНА ПОСТІЙНО РОЗВИВАЄТЬСЯ І ВДОСКОНАЛЮЄТЬСЯ. ТОЖ БУДЬТЕ ДОПИТЛИВИМИ, ЦІКАВТЕСЯ, ДОСЛІДЖУЙТЕ ЦІ ЗМІНИ. ЛЮБІТЬ І БЕРЕЖІТЬ МОВУ. ДРУЖІТЬ ІЗ ГРАМАТИКОЮ – НЕЗМІННИМ ДИРИГЕНТОМ БАГАТОГОЛОСОГО ОРКЕСТРУ СЛІВ» – ЗАКЛИКАЛА БІБЛІОТЕКАР КОРИСТУВАЧІВ НА ЗАКІНЧЕННЯ ЗАХОДУ.


  СИНЬО-ЖОВТИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ –

                   ЦЕ БЕЗХМАРНЕ НЕБО, СИНЄ-СИНЄ

А ПІД НЕБОМ ЗОЛОТІЄ НИВА
І НАРОД – І ВІЛЬНИЙ І ЩАСЛИВИЙ.
ПРАПОР ЯК СВЯТИНЮ ЛЮБІ ДІТИ,
ТРЕБА ШАНУВАТИ І БОРОНИТИ.
ПРАПОР СИМВОЛ НАШОЇ ДЕРЖАВИ,
ВІН ДЛЯ ВСІХ ОЗНАКА СИЛИ Й СЛАВИ.

Цими віршовими рядками розпочався в Березотіцькій сільській бібліотеці урок народознавства «Прапорові барви України», проведений 23 серпня для старшої групи 

дитячого садка «Берізка». Бібліотекар Лариса Павлунік розповіла малечі, що прапор України є національним символом держави – Україна, це символ державності та незалежності. Також бібліотекар зупинилася на історії прапора з найдавніших часів і до сьогодення.

На закінчення уроку діти пригадали якого кольору зараз прапор України і намалювали його олівцями та фарбами.


НОВА КНИГА НАДІЇ ГРИНЬ ДЛЯ ЮНИХ ЧИТАЧІВ БЕРЕЗОТІЦЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ.

         В Березотіцькій сільській бібліотеці до Дня захисту дітей  була проведена презентація  нової  книги  дитячої письменниці  Надії Гринь «Крилаті друзі».
   До бібліотеки завітали гості – старша група дитячого садочка  «Берізка»  разом з вихователькою Пиріг Оксаною Василівною  та  учні 1-3 класів з вчителькою Карпенко Мариною  Анатолівною.
   Бібліотекар Лариса Павлунік розповіла дітям про поетесу , яка народилася та виросла у Березоточі  та її чудові дитячі книги  «Смачна країна» та  «Дитинства пора золота».
  Завідувачка бібліотеки Наталія Білик прочитала малечі  вірші з нової  поетичної збірки   Надії  Іванівни  «Крилаті друзі».  
 Дітлахи пригадали птахів, які живуть на Полтавщині та поділилися власними історіями  про пташок, які мешкають в нашій місцевості .  

«Подвиг їх безсмертний»

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,
 Ті, що не вернулися з         походів
Грізної великої війни.
Їх життя і помисли високі
Котрим не судилось розцвісти,
Як зіницю ока, берегти.
Цими віршованими рядками нашого славетного земляка Василя Симоненка у Березотіцькій сільській бібліотеці розпочався урок мужності «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги»… На захід були запрошені учні середньої школи.
Працівники бібліотеки Наталія Білик та Лариса Павлунік разом з учнями переглянули  ту сторінку історії, яка кров’ю променіє і через роки залишається для  нашого народу незагойною раною. «Молоде покоління має знати і пам’ятати героїчне минуле своєї країни», - звернулася Наталя Степанівна  до учнів.
70 років без війни…, а тоді випускники 1941 року танцювали свій останній шкільний вальс і не знали, що через декілька хвилин о 4-й годині ранку 22 червня їх поглине кривавий танок, що триватиме 1418 днів і ночей.
З хвилюванням присутні слухали спогади односельців про участь в боях війни, записані їхніми дітьми.
Ці рідкісні матеріали зібрані і зберігаються в книзі спогадів «Подвиг їх безсмертний» майже 50 років.
На закінчення заходу присутні переглянули тематичну поличку «Подвиг, що залишиться в віках» та прослухали вірші про війну на фоні пісні «Степом, степом…»


«Неповторність життя і творчості»

Березень – багатий на свята. 19 березня Україна відзначала ювілейну річницю народження видатної доньки українського народу, патріотки ,поетеси-шестидесятниці - Ліни Костенко. В Березотіцькій сільській бібліотеці-філії була проведена літературна година «Неповторність життя і творчості» присвячена 85 – річчю нашої великої сучасниці.
Завідуюча бібліотекою Наталія Білик наголосила, що Ліна Костенко не потребує представлення. Безсумнівно, в українській літературі її ім’я з того ряду, що й Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. Ліна Василівна своєю безкомпромісністю громадянською позицією і високоталановитою поезією гідно продовжує традиції великої української літератури. Бібліотекар презентувала книжкову виставку творів Ліни Костенко та матеріали про її творчий та життєвий шлях.


«Аграрне підприємство: шлях до успіху»

13 лютого в Березотіцькій сільській бібліотеці пройшов  День фахівця - «Аграрне підприємство: шлях до успіху»
На захід були запрошені приватний підприємець Білокур Олексій Іванович, молодший науковий  працівник відділу екології дослідної станції лікарських рослин Калініна Марина  Анатоліївна, одноосібники Щербина Віталій Іванович, Мойсюк Оксана Олексіївна, Пиріг Оксана Василівна, Даніленко Тетяна Григорівна, Чоботар Ольга Миколаївна, Момот Наталія Семенівна, Борисенко Світлана Михайлівна, Німець Ігор Іванович.
У вступному слові «Новий проект – нові можливості для громади» завідуюча бібліотекою  Наталія Білик розповіла про участь та перемогу  бібліотеки у проекті «Бібліотека – громада: відкритий простір», який проголосив для сільських бібліотек фонд «Монсанто». Бібліотекар Лариса Павлунік познайомила присутніх із діяльністю компанії, яка ставить за мету підтримувати сталий розвиток сільського господарства  та впроваджує соціальні інвестиції , які допомагають покращувати життя на селі.
Присутні прослухали лекцію молодшого наукового співробітника Калініної  Марини Анатоліївни  «Нові технології в лікарському рослинництві та їх впровадження». Одноосібник Мойсюк Оксана Олексіївна поділилась досвідом   вирощування лікарських рослин на присадибній ділянці.
Наталія Білик презентувала подарунок  Української бібліотечної Асоціації та компанії «Монсанто» - 53 книги – новинки і провела інформаційний огляд цієї літератури. Вона зазначила , що завдяки участі у проекті фонди бібліотеки поповнилися новими творами сучасних авторів, а також творами для дітей.
Лариса Павлунік розповіла про нові періодичні видання, які бібліотека   отримує   завдяки перемозі в конкурсі та ознайомила всіх присутніх з можливостями мережі Інтернет, яка  стала доступною для користувачів бібліотеки. Вона продемонструвала  перелік сайтів за допомогою яких користувачі матимуть змогу знайти потрібну інформацію, а саме: ринки збуту лікарської сировини, особливості вирощування зернових культур, агротехніка та агрокультура вирощування  окремих видів рослин.
А на закінчення заходу всі присутні пригостилися козацьким чаєм, який виготовляють працівники дослідної станції лікарських рослин із зібраних в екологічно чистій зоні мальовничої Лубенщини.







«На Аскольдовій могилі – український цвіт»



На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять учнів – українців,
Український цвіт!

      В ці січневі дні Україна вшановує пам'ять українських юнаків, що полягли в бою під Крутами на Чернігівщині. В Березотіцькій сільській бібліотеці зібрана тематична папка «Трагедія і тріумф 29 січня. День пам’яті героїв Крут», матеріали з якої були використані при підготовці години реквієму «На Аскольдовій могилі – український цвіт». До бібліотеки були запрошені вчителі, працівники дослідної станції та дитячого садка. Бібліотекарі Наталія Білик та Лариса Павлунік розпочали захід словами: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Лариса Павлунік розповіла, що 29 січня увійшло в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу і тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Ця битва назавжди залишиться символом нескореного духу нашої нації. 97 років минуло, але світла пам'ять про українських юнаків – патріотів знову стукає в наші серця. Вона закликала пам’ятати і про наших сучасних героїв, які віддають свої життя за честь народу та держави у неоголошеній війні на Сході. Українці, які захищають рідну землю від ворогів, назавжди залишаться в історії та пам’яті народу.




«Василь Симоненко – лицар нескореного покоління»


8 січня в Березотіцькій сільській бібліотеці була проведена літературна година «Василь Симоненко – лицар нескореного покоління». До ювілею нашого славетного земляка в бібліотеці була організована книжкова виставка «Я для тебе горів український народе».
У вступному слові завідуюча бібліотекою Наталія Білик наголосила, що в цей морозний день не тільки лубенці, але й уся Україна відзначає 80 - річчя з дня народження поета – шестидесятника, великого сина українського народу Василя Симоненка та зазначила, що 2015 рік визнаний обласною радою роком поета та патріота.
«Життєвий шлях Василя Симоненка короткий і трагічний. Розпочався він у селі Біївці, що на Лубенщині. Саме тут 8 січня 1935 року побачив світ талановитий поет Василь Симоненко», – цими словами бібліотекар Лариса Павлунік розпочала екскурс життєвим і творчим шляхом поета. Вона познайомила присутніх із книгами,які знаходяться у фондах бібліотеки, це - «Тиша і грім» - єдина книга, яка вийшла друком за життя поета в 1962 році, «Земне тяжіння» (1964), «Вино з троянд» (1965), «Поезії» (1966), «Лебеді материнства» (1981), також була презентована книга «Вибране», яка вийшла з друку у 2002 році . І звичайно в цей день лунали безсмертні рядки поета у виконанні учнів Березотіцької школи та користувачів бібліотеки Богдана Шлапка, Олександра Павлуніка, Євгена Сіденка.Не докорю ніколи і нікому
Хіба на себе інколи позлюсь,
Що в двадцять літ в моєму серці втома,
Що в тридцять смерті в очі подивлюсь.
Цим віршем Василь Симоненко наче заглянув у майбутнє та передбачив свою ранню смерть у 28 років – 14 грудня 1963.
Вітер часу не остудив Симоненкових поезій. Пророче сьогодні звучать слова поета – патріота:
Вкраїнонько! Гуде твоє багаття
Убогість корчиться і дотліває в нім.
Кричиш ти мені в мозок, мов прокляття
І зайдам, і запроданцям твоїм!
Закінчився захід віршем «Лебеді материнства» який з хвилюванням прочитала учениця 7 класу Олександра Кучеренко.

Немає коментарів:

Дописати коментар