Наша адреса

неділя, 6 квітня 2025 р.

День здоров'я в бібліотеці


   У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка: «Буде здоров’я – решта  додасться!».  І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення.

Діти в Інтернеті: реальні загрози віртуального світу

Хаби цифрової освіти в бібліотеках Полтавщини 

    Із кожним роком кількість користувачів всесвітньої мережі неухильно зростає. Інтернет-технології вже стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства. Нікого не дивує те, що в 3 роки малюки самостійно дивляться мультики на YouTube, а першокласники шукають необхідну інформацію за допомогою Google.

субота, 29 березня 2025 р.

Книжкове дефіле Книги - ювіляри 2025


  Книги є важливою складовою у житті кожної людини. Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі. Їх читають і перечитують..,

 Літературна гра дегустація


   Читацькі смаки дітей  дуже різноманітні. Атмосферні і добре відомі історії беруть в полон одних читачів і зовсім не «смакують» іншим. Про те, як сформувати свій читацький смак та про гастрономічні особливості української і зарубіжної літератури, дізнавалися  постійні  користувачі  Філія 5 Березотіцька сільська бібліотека  учні 3'класу  Працівники книгозбірні провели для відвідувачів  розважально-пізнавальний захід «Читання на будь-який смак. Літературна гра-дегустація». Цей захід був проведений у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання .

четвер, 27 березня 2025 р.

 Книжок країна чарівна, у гості всіх чека вона

#ТИЖДЕНЬ_ДИТЯЧОГО_ЧИТАННЯ_2025
#ПОСВЯТА_в_ЧИТАЧІ
   В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.. Славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році. У той непростий час, велика увага приділялася дитячій книзі, яка несла святе слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам, вченим.

понеділок, 17 березня 2025 р.

 

Нація добровольців – непереможна

  14 березня в Україні День українського добровольця – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
       І 2014-й, і 2022-й рік показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі.  Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.

середа, 5 березня 2025 р.

 
Як Масляну святкували ....


   Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна (Масниця, Колодій) – це одне з найдавніших слов’янських свят і бере свій початок ще з дохристиянських часів. Щороку Масляна приходить у різні дні, тому що не має фіксованої дати, а цілком залежить від святкування Воскресіння Христового та відзначається за тиждень до Великого посту, який, в свою чергу, починається за 7 тижнів до Великодня. У 2025 році православний Великдень святкується 20 квітня 

неділя, 23 лютого 2025 р.

 
Екскурсія до бібліотеки 
"Мандрівка по книжковому місту"

    21 лютого на екскурсію до бібліотеки завітали найменші учні Березотіцької гімназії – учні 1 та 2 класу. Маленькі «чомусики» і «запитайлики» дізналися від бібліотекарів про походження слова «Бібліотека»; про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні; про Правила поводження з книгою, та як потрібно вести себе у бібліотеці, а чого не слід робити.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 
На мовних просторах


   21 лютого вже традиційно ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. В ці важкі часи українцям, як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.
Сьогодні на пізнавальний мовний вернісаж  На мовних просторах,  до Філія 5 Березотіцька сільська бібліотека , завітали учні Березотіцької гімназії  1 та 2 класу,  а також дошкільнята ЗДО Берізка.

 

«Вони згори тримають небо»

     Небесна Сотня зайняла своє гідне місце в історії багатовікових визвольних змагань українського народу. Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України, за що боролися Герої Небесної Сотні та активісти Революції Гідності, є незмінним, як і прагнення України закінчити перемогою війну з російським агресором, відновити свою територіальну цілісність та побудувати сучасну процвітаючу європейську державу.

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Книжкові побачення у  бібліотеці


     14 лютого   учні 3 класу Софійка ,Карина і Надійка   завітали до Філія 5 Березотіцька сільська бібліотека   на гостину. Вони  напередодні вихідних ,вирішили  взяти цікаву книжечку собі для відпочинку.
   Вибух емоцій викликали перегляд книжкових виставок " Свіжий книжковий улов" та  "Книга + Пригода читаємо з насолодою." На цих виставках дівчатка  вибрали  для себе Книгу до вподоби. Адже в  нашій бібліотеці можна не тільки вибрати гарну книгу , а ще і зробити селфі  з нашими  книжковими Читайликами.  Потрапивши до нашої книгозбірні  час летить  швидко, і весело  і  в цьому сьогодні переконались наші  юні відвідувачі .  Дівчатка дали обіцянку, що ще не раз повернуться сюди .Чекаємо всіх бажаючих поринути в затишний світ книжок.

четвер, 13 лютого 2025 р.

 Книги з добрих рук


#Бібліотечна_розпаковка
#Хвилинка_подяки
#Акція_подаруй_бібліотеці_книгу
           ❤️14 лютого -це не лише День закоханих, а й Міжнародний день дарування книг , який активно відзначається в усьому світі з 2012 року.
              📖Цього дня прийнято дарувати книги один одному, але насамперед дітям, щоб прищеплювати так любов до читання , до книги та журналів.

понеділок, 10 лютого 2025 р.

 
"Ігроманія" і "кібербулінг" та інші загрози для дітей в Інтернеті


     11 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету. Інтернет-технології - це невід’ємна складова сучасного життя, яка несе в собі великий інформаційний та освітній потенціал, є засобом гармонійного розвитку, але, водночас містить і ризики.
  З метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей, а також їх захисту від впливу шкідливої інформації  в Філія 5 Березотіцька сільська бібліотека  для молодших користувачів пройшов  відеолекторій "Ігроманія" і "кібербулінг" та інші загрози для дітей в Інтернеті.

четвер, 30 січня 2025 р.

«Бій за майбутнє»


        У пам'яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів - 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців - 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.
    29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії - бій під Крутами, який набув для  українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Голокост розіпята душа


    З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в філія 5 Березотіцька сільська бібліотека  діє книжкова викладка – факт  «Голокост:роіпята душа».
     1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Пам’ять про голокост», у якій 27 січня проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

субота, 25 січня 2025 р.


«Надзвичайна, загадкова дівчина» 


Вона піснями виспівала душу, 
Вона пісні ці залишила нам, –
        Так говорить про піснетворку ХVІІ століття Марусю Чурай  письменниця Ліна Костенко.      #400_років_від_часу_народження_Марусі_Чурай (1625-1653), української поетеси, народної співачки часів Хмельниччини.
Але і досі тривають суперечки: чи була Маруся, чи не була, бо не знайдено історичних документів.

 Цифрова освіта

       Завантаження відео з каналу YouTube дозволяє користувачам переглядати матеріал на пристрої без постійного доступу до мережі Інтернет. Але завжди варто пам’ятати про авторське право. Інакше – альтернативний канал буде заблоковано. 21січня  під час індивідуального  заняття  «Цифрова освіта»,що проходило в Філія 5

 
Індивідуальне навчання
Цифровий світ: твої можливості

       Платити за комунальні послуги можна різними способами по- старому на пошті, банку або через мережу Інтернет.Все частіше й частіше українці віддають перевагу останньому. Воно й не дивно, адже оплата житлово- комунальних послуг онлайн це швидко та зручно.

 
Україна соборна назавжди.

      День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Лише сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.

Акція залишимося друзями

⏳Любі наші читачі Філія 5 Березотіцька сільська бібліотека . Нагадуємо, що на початкуі року в нашій бібліотеці  стартує акція : "Залишимося друзями".
Запрошуємо забудькуватих користувачів до бібліотеки. Поверни довіру - здай книгу!⌛️

четвер, 9 січня 2025 р.

Життя мов спалах блискавки

   Василь Симоненко (1935-1963) – поет, прозаїк, журналіст, борець за права людини. Вже у двадцять  років він зумів серйозно заявити про себе у літературі та відбутися як письменник, привернути увагу своїм глибоко новаторським розумінням сутності людини, дійсності, творчості… А в неповних двадцять дев’ять років – трагічно пішов із життя.  Василь Симоненко уже став для нас легендою. Нескорений як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний до ворогів українського народу, великий патріот своєї Вітчизни, щирий і добродійний, він увійшов в літературу, як поборник правди і добра.

    У 1995 році Василю  Симоненку було посмертно присуджено Державну премію України імені Тараса  Шевченка за збірки поезій та прози  «Лебеді материнства»,  «У твоєму імені живу»,